وکیل فروش مال غیر

 

وکیل فروش مال غیر کیست؟ آیا اقداماتی که انجام می دهد اقدامات غیرقانونی به حساب می‌ آید؟ در ابتدا بیاید با معنای فروش مال غیر در قانون آشنا بشیم. توجه داشته باشید در صورتی که یک وکیل مالی را که مال غیر به حساب می آید، با علم بر اینکه این مال، مال غیر است به کسی دیگر منتقل کند، این وکیل کلاهبردار حساب می شود.

لازم به ذکر است انتقال گیرنده در صورتی که این موضوع را بداند و با علم کامل این مال را از آن خود کند، به عنوان مجرم خواهد شناخته خواهد شد و قابل تعقیب خواهد بود. البته وجهه ای دیگر هم وجود دارد. شاید شما و یا اطرافیانتان مالی را به صورت غیر قانونی (فروش مال غیر) از دست داده باشید.

لذا وکلا در این زمینه می توانند کمک شایانی به شما کنند. اما در هر صورت وکیل مال غیر از بهترین و متخصص ترین وکلا در جامعه امروز است. ما در ادامه قصد داریم تا اطلاعات کافی را در مورد وکیل فروش مال غیر به شما ارائه کنیم.

معنی فروش مال غیر

در این بخش می خواهیم با معنای فروش مال غیر آشنا شویم. اصلا فروش مال غیر به چه معنایی می باشد؟ در این مورد باید بگوییم که فروش مال غیر همانطور که از اسمش مشخص است، یعنی فروختن مالی که متعلق به فرد نمی باشد و کاملاً از این موضوع آگاهی دارد.

 

بیشتر بخوانید : بهترین وکیل ملکی در تهران

 

توجه داشته باشید در این مورد مالک اصلی، کاملاً بی اطلاع است و هیچگونه وکالتی را برای فروش به آن فرد نداده است. در این شرایط فروش آن مال، فروش مال غیر محسوب می شود. توجه داشته باشید این کار یک عمل مجرمانه است و کلاهبرداری محسوب می شود.

وکیل فروش مال غیر

فروش مال غیر از مهمترین جرایمی است که در چند سال گذشته افراد زیادی را به خود درگیر کرده است. این موضوع باعث به وجود آمدن پرونده های حقوقی بسیاری شده. در این میان وکیل می تواند به افراد کمک بسیار زیادی کند.

معمولاً این وکلا با هدف کاهش این جرایم اقدام می کنند و به فعالیت می پردازند. وکیل فروش مال غیر به طور کل می تواند از به وجود آمدن معضلات این چنینی جلوگیری کند. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن آگاهی در پرونده های مال غیر شکست خورده اند. در این صورت بهتر است از وکلای کارآزموده در این امر استفاده کرد.

هزینه های وکلا فروش مال غیر

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که هزینه ی وکلای فروش مال غیر بالاست. به همین دلیل به دنبال او برای احقاق حق خود نمی روند و سعی می‌ کنند با استفاده از وکلای ارزانتر روند پرونده را پیگیری کنند. اما خوب است که بدانید شما برای به دست آوردن حقی که ضایع شده، باید از وکلای کارآزموده استفاده کنید.

 

وکیل فروش مال غیر

 

در این بین به هیچ وجه نباید به هزینه و دستمزد فکر کنید. تصور کنید یک ملک که ارزش زیادی را هم دارد از دست شما رفته است. آیا بهتر نیست به جای آن که ملک را از دست دهید، هزینه وکیل درجه یک را پرداخت کرده و ملک خود را بدست آورید. پس همانطور که می بینید هزینه وکیل فروش مال غیر هرچند بالا باشد باز هم برای شما ارزش دارد. در واقع یک مال مرده را برای شما زنده خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید : بهترین وکیل کیفری در تهران

 

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که دستمزد وکلای فروش مال غیر به موارد مختلفی بسته است. در واقع می توان گفت با توجه به پیچیدگی پرونده این هزینه متفاوت است. در کل به شما توصیه می کنیم در صورت بروز همچنین مشکلاتی، بهتر است بهترین وکیل و  البته که گران ترین آن ها را برای احقاق حق خود در اختیار داشته باشید.

سخنی با خریداران

افرادی که خریدار محسوب می شوند، باید قبل از خرید تمامی جهات معامله را بررسی کنند. لذا در صورتی که شما به علت نداشتن آگاهی یک مال غیر را خریداری کرده باشید، دچار دردسر خواهید شد.

چنانچه فروشنده مال غیر متواری شود و شما دیگر به آن دسترسی نداشته باشید، کار سختی را برای احقاق حق خود خواهید داشت. پس حتما در صورت انجام معامله با خبره ترین وکلا مانند وکیل علی مرتضایی مشورت کرده و سعی کنید از بنگاه ‌های مطمئن و دارای پروانه کسب برای خرید خود اقدام کنید.

 

 

سوالات متداول

1.فروش مال غیر به چه معناست؟

فروش مال غیر همانطور که از اسمش مشخص است، یعنی فروختن مالی که متعلق به فرد نمی باشد و کاملاً از این موضوع آگاهی دارد.

2. هزینه وکالت فروش مال غیر چقدر است؟

دستمزد وکلای فروش مال غیر به موارد مختلفی بسته است. در واقع می توان گفت با توجه به پیچیدگی پرونده این هزینه متفاوت است.

منبع : www.realestatewitch.com